22 myśli nt. „Scheduler 1.6 dostępny

 1. John:
  Proszę o porównanie bazy z stroną MPK. Wg mnie wszystko się zgadza. Na stronie 301 jeździ na ulicę Romera.
  Jeśli są błędy to ja tutaj nic nie poradzę. Nie napisze za MPK rozkładów.

 2. Witam!
  Proszę o dokładniejsze wykonanie rozkładu dla lubelskiego MPK. Na niektórych przystankach zatrzymuje się więcej autobusów niż jest w Schedulerze. Poza tym niektóre linie (autobusy) „urywają się” w trakcie kursu, tzn. na przykład autobus 6 nie dojeżdża do końca swojej trasy.
  Po drugie są zasadnicze błędy – na ulicy Romera nie ma linii trolejbusowych, więc jakim cudem znalazł się tam trolejbus z numerem 301?
  Proszę o dokładniejsze sprawdzenie rozkładu dla miasta Lublin.

 3. a i mam jeszcze proźbe o możliwość odłączania lokalizacji i map – być morze z iphone to działa ale z ipodem tylko same problemy.

 4. witam
  mam pomysł co do „skorek” może udało by się opracować wygląd przeznaczony dla osób słabo widzących taki z wielkim kontrastem np. tylko czarno-biały?
  pozdrawiam

 5. Qbik: pomyśle nad tymi liniami, ale dopiero po wydaniu wersji 2.0 z nowym formatem, teraz robię tylko aktualizacje baz i drobne poprawki.
  Pracuję nad nową strukturą tabel i generatora i nie chcę robić zmian w 2 programach jednocześnie

 6. lina, papcio24: baza przywrócona z kopii jest już na serwerze. MPK coś popsuło na stronie i muszę przerobić program do poprawnego pobierania baz.

 7. Czy można prosić o poprawienie poznańskiej bazy danych albo o wykreślenie Poznania z opisu aplikacji.
  Specjalnie dla tego miasta zakupiłem program i klapa.

 8. Witam,

  bardzo fajna aplikacja 😀

  jeśli te dwie rzeczy były już poruszane to przepraszam 😉

  – dodanie rozkładu jazdy dla WKD (Warszawska Kolej Dojazdowa)
  – dodanie rozkładu jazdy Metra Warszawskiego, jakiejś tabeli, bo tak jak w ciągu dnia jeździ dosyć często, ale czasami nie wiadomo o której jedzie ostatnie czy pierwsze z danej stacji 😉

 9. Marcin:
  – Wiem że jest byk, miała być blokada na wyszukiwanie z więcej niż 1 przesiadką, ale wyskoczyły drobne błędy i musiałem zablokować przesiadki, a zapomniałem poprawić opis.
  – dodanie trasy do ulubionych jest w planach
  – baza KZKGOP dostała aktualizację

  msq:
  Dlatego masz wersję classic, wersja czarna powstała dla tych co w nocy się poruszają i nie lubią chodzić z „latarką”. Jeśli chodzi o gradient to może faktycznie przesadziłem z intensywnością.

 10. Tobie może się podoboja, ale nie musza wcale użytkownikom. To co zrobiłeś jest idealnym dowodem tego, ze programisci nie potrafią robić estetycznych interfejsow. Ta nowa skórką zabiles całą neutralnosc aplikacji. Ten gradiencik z kolorowymi czcionkami wyglada po prostu tandetnie i kiczowato. Lepiej wróć do natywnego wyglądu i nie mieszaj przy tym, co akurat było dobre.

  I broń, nie przyjmuj tego jako ataku na Twoja osobę. Po prostu drażni mnie ta zmiana.

 11. Gregory:
  Co do błędu to nikt go wcześniej nie znalazł. Dzięki za zgłoszenie.

  Strzałki były już w wersji 1.5, model 3G też pokaże kierunek, jeśli się ruszy parę metrów i złapie w którą stronę idziemy (tak działają wszystkie nawigację samochodowe), a bez tego (kolor czerwony) wskazują kierunek do przystanku w odniesieniu do północy.
  Panel ten był tworzony specjalnie dla strzałki, pomyśle o ukryciu tylko strzałek a nie całego panelu jak nie jest włączona lokalizacja.

  Co do linii to jest to ograniczenie możliwości jakie daje SDK Apple – linia jest tworzona sztucznie nad mapą, dlatego też przykrywa wszystko co jest pod nią.

  Co do skórek to nie każdemu muszą się podobać. Mi się takie podobały.
  Literówki poprawie przy kolejne wersji, jak i te konfigurację aby była bardziej czytelna.

 12. A ja chciałbym przede wszystkim zgłosić błąd. Program nagle kończy działanie przy próbie wyświetlenia przebiegu linii, gdy wyłączone jest rozpoznawanie lokalizacji. Wystarczy otworzyć Schedulera, wejść do ustawień i wyłączyć lokalizację, zamknąć go, otworzyć ponownie, przejść do listy linii, wybrać dowolną linię, stuknąć w przycisk wyświetlania mapy… Uuu.

  Poza tym mam uwagę dotyczącą tych dziwnych strzałek widocznych nad listą odjazdów z każdego przystanku. Nie wiem, do czego służą, ale zakładam, że na iPhonie 3GS mają wskazywać, gdzie znajduje się dany przystanek (na podstawie danych GPS i wskazania kompasu). Jeśli tak, to proponuję wyłączyć ich wyświetlanie na modelach 3G i 2G. Oczywiście tylko strzałek, nie całego panelu z odległością i godzinami odjazdów. Swoją drogą, wyłączenie lokalizacji powoduje schowanie całego tego panelu, razem z godzinami najbliższych odjazdów. Czemu?

  Zauważyłem również dziwną sytuację przy wyświetlaniu przebiegu linii na mapie. Pinezki oznaczające przystanki są połączone niebieską linią. Super. Ale linia ta czasami wyświetlana jest nad dymkami z nazwami przystanków, a czasami pod.

  Nowe ?skórki? są (szczerze i delikatnie mówiąc) okropne, za wyjątkiem wyglądu ?classic? – ten jest świetny i jeszcze bardziej czytelny, niż do tej pory. Plus jednak za możliwość wyboru. Martwią mnie też różne drobne literówki w interfejsie programu (Kult Wielkiej Litery: ?Nowy Folder?, ?Pokaż Indeksy?, ?Pokaż Grupowanie?, ?O Programie?) i mało czytelne skróty (?Przyst. sort. wg cza?, ?Przyst. min. do odj? – a można np. wydzielić te dwa przełączniki w grupie ?Przystanki? i nazwać je ?Sortuj wg czasu? i ?Minuty do odjazdu? lub coś podobnego).

  Poza powyższymi uwagami – świetny i czasem bardzo przydatny program.

 13. Gratuluję nowej wersji, w warunkach łódzkich sprawdza się dobrze. Nie byłbym jednak sobą gdybym nie wytknął kilku niedociągnięć i rzeczy które według mnie można usprawnić. Lista ze szczegółowym opisem w przygotowaniu. Wciąż jest to najczęściej używany przeze mnie program na iPodzie touch 🙂

 14. sem znowu ja… 😉

  Fajnie się zapowiada wersja 2.0 patrząc po tym co przyniosła 1.6
  – Wyszukiwarka – dla mnie świetny pomysł, choć widzę na razie niespójność – jest napisane że wyszukuje z 1 przesiadką, a przy wyszukiwaniu połączeń z 1 przesiadką wypluwa ” Nieznaleziono trasy Obecna wersją znajduję tylko bezpośrednie połączenia” [ogonki jak w oryginale 😉 ] Przynajmniej na bazie KZKGOP.

  – pomysł – czy jak już wyszukiwarka będzie śmigać pełną parą to będzie można do ulubionych dodać taką parę przystanków pomiędzy którymi chcemy wyszukać połączenie i automatycznie po jej kliknięciu zostaniemy przeniesieni do wyników. Obecne rozwiązanie z wyborem z ulubionych wydaje się być sprawne, ale można to usprawnić bardziej 🙂 [czyli: uruchamia się program na ulubionych-> klikam wybrane połączenie [przykład: gliwice plac piłsudskiego do katowice korfantego] i wyskakuje mi najbliższe połączenie z przesiadkami i innymi bajerami które to są w planach. Jeśli chcę wyszukać inną godzinę, to właśnie tu ją ustawiam i klikam [wyszukaj ponownie] czy jakoś tak 🙂

  – prośba – aktualizacja KZKGOP – wszystkie autobusy z mojego przystanku z powodu remontu od dziś mają nowe rozkłady [Łabędy Strzelców Bytomskich]. 😉 wiem, że baza KZKGOP to wielka kobyła która Ci mieli komputerem godzinami, ale prooooszzzę 😀

  Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.
  Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *