Rozkłady dla Poznania

UPDATE 2

Baza ZTM Poznań jest gotowa do pobrania, jeśli ulubione przestaną działać – to należy dodać przystanki/linie jeszcze raz – inne źródło może mieć trochę pozmieniane nazewnictwo.

UPDATE

Po dokładnych analizach strony, udało się odnaleźć link który wyświetla poprawnie aktualne rozkłady, strona nie jest w tej chwili blokowana, tak jak to ma miejsce z bezpośrednim odwołaniem się do strony: http://www.iplaner.pl/dbServices/core/routes_by_name.html.php?site_id=1
Dzisiaj zostanie wygenerowana nowa baza na podstawie odnalezionego linku – dane będą generowane do czasu kiedy iplaner nie zablokuję bezpośredniego dostępu do strony.

Dzisiaj pojawił się ciekawy komentarz w AppStore o programie:

„Korzystanie z wyszukiwarki połączeń nader często kończy sie komunikatem o braku połączenia, co jest absolutna bzdura. Powtarza sie to nawet przy maksymalnej liczbie przesiadek. Poza tym nadal z uporem maniaka autor aplikacji nie potrafi zrozumieć, ze w Poznaniu era MPK już sie skończyła i komunikacja zarządza ZTM, zaś aplikacja pokazuje tylko linie MPK. Kiedyś autor mydlil oczy rzekomym problemem technicznym z powodu braku tekstowej wersji rozkladow ztm, problem zniknął, wersje tekstowe są, a aplikacja dalej swoje. Tak to jest jak ktoś osiada na laurach. W tym roku chyba już nie zapłacę kolejnego abonamentu i poszukam czegoś innego, bo nic tak nie irytuje jak płacenie komuś kto pokazuje, ze klientów ma w *****”

Dla wyjaśnienia problemów z generowaniem rozkładów, strona ZTM z rozkładami to :

http://www.ztm.poznan.pl/komunikacja/rozklad/ – na niej są generowane rozkłady z użyciem technologii Javascript – to nie są tekstowe wersje rozkładów jak autor komentarza myśli. Dostęp do wersji tekstowej pojawia się nam po wyłączeniu Javy:

Czyli link: http://www.iplaner.pl/dbServices/ztm-proxy.php?url=http://www.iplaner.pl/dbServices/core/routes_by_name.html.php?site_id=1

Nie jestem w stanie nic na to poradzić że serwis iPlaner – nie aktualizuję tej wersji rozkładów. Dane są generowane na podstawie tego co jest dostępne na podanej stronie – także w Schedulerze mamy częściowo wprowadzone rozkłady z ZTM.

Przy okazji chciałbym przypomnieć że Apple nie daje możliwości odpowiedzi na tego typu komentarze – a jego autor nawet nie zadał sobie trudu kontaktu z autorem programu w celu wyjaśnienia problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *